E-Posta : emrah@marvelmuhendislik.com
Telefon : 0(228) 212 19 75
Çalışma Saatleri 08:30 - 18:00

Marvel Mühendislik Bilecik’te elektriğe yön veriyor

marvel 2015

Marvel Mühendislik Bilecik’te elektriğe yön veriyor

Marvel Mühendislik Bilecik’te elektriğe yön veriyor

Elektrik altyapısı alanında hizmet veren Marvel Mühendislik, Bilecik’in ihtiyaç duyduğu büyük ölçekli işlerde çözümler sunuyor

Bilecik sanayi alanında her geçen gün büyüyüp gelişirken, bazı yerel firmalar bu gelişime ciddi katkı sağlıyor. Elektrik altyapısı alanında hizmet veren Marvel Mühendislik, Bilecik’in ihtiyaç duyduğu büyük ölçekli işlerde çözümler sunuyor. Son olarak Osmaneli Organize Sanayi Bölgesine kurulan ferforje fabrikasının elektrik altyapısını kuran firma, gerek hizmet kalitesi gerek 7/24 servis desteğiyle çevre illerdeki rakiplerinin önüne geçiyor.

Marvel Mühendislik yetkililerinden Aydın Avcı, Osmaneli OSB’de hizmete giren Müsellimoğlu ferforje fabrikasının tüm elektrik işlerini kendilerinin yaptığını söyledi. Halk dilinde yüksek gerilim olarak bilinen hattan fabrikaya hat çekildiğini, trafo koyulduğunu, yüksek gerilimin alçak gerilime düşürüldüğünü belirten Avcı, fabrikanın ana dağıtım panolarından tesisatına, makinelere gidecek ana hatlarından busbar sistemlerine, A’dan Z’ye Marvel Mühendislik tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. İlimize yatırım yapan tüm fabrikaları kendi işyerleri gibi gördüklerini belirten Avcı, çalışmaları sırasında kendilerine desteklerini esirgemeyen firma sahibi Haldun Bey ve Volkan Beye teşekkür etti.

“Maliyetlerimiz düşük, bölgeyi tanıyoruz…”

Marvel Mühendislik yetkililerinden Emrah Okat ise, ilimize yatırım yapacak firmalara, hizmet alımında Bilecikli yerel firmalarla çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Okat; “Bilecikli firmaların diğer illerden gelen firmalara göre avantajları var. Elektrik sektörünü ele alacak olursak, maliyetimiz daha düşük. Konaklama maliyetimiz yok. Bölgeyi tanıdığımız için işlerin çok daha hızlı yürümesini sağlıyoruz. Arazi şartlarına ve yapıya hakimiz. Müşterilerimize çok daha ekonomik ve hızlı hizmet verebiliyoruz. Bu nedenlerden dolayı, ilimize yatırım yapacak firmalara, yerel firmalarla çalışmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

“7/24 servis garantisi veriyoruz”

Çalıştıkları firmalara 7/24 servis garantisi sunduklarını belirten Emrah Okat, bunun önemini şöyle anlattı: “Osmaneli OSB’deki Vatan Plastik fabrikasının yer altında bulunan yüksek gerilim hattını kepçe koparıyor. İstanbul’da hattı döşeyen firmayı aradıklarında, “Şu an oraya gelebilecek ekibimiz yok, gelmemiz uzun sürer, o bölgeden bir ekip bulmaya çalışın” diyorlar. Fabrika sahipleri bize ulaşıyor. İhbarı alır almaz, 15 dakika gibi bir sürede buraya geldik ve hattı onardık. Marvel Mühendislik’in çıkabilecek arızalara karşı 7/24 hizmet vermesi, son derece profesyonel bir şekilde işleri yapması, büyük boyutlu işlerin altından kalkabilecek bir firma olması, yatırımcı firmaların ilimizi tercih etmesi için de önemli bir etken.”

“SANÇİM’in kopan yüksek gerilim hattını vinçlerle kaldırdık”

Marvel Mühendislik’in sunduğu hizmetlerden yararlanan bir diğer dev fabrika ise Bilecik SANÇİM. Firma yetkilisi Mehmet Eren, geçtiğimiz günlerde fabrikalarına elektrik ileten yüksek gerilim hattında kopan telin Marvel Mühendislik tarafından kaldırıldığını söylüyor: “Fabrikamıza elektrik ileten 477 iletim hattı, onlarca metre yüksekteki direklerden yere düşmüştü. Birkaç yeri aradık ama bu boyutta bir arızayı tamir edecek teknik personelleri olmadığını söylediler. Bu tip arızaları herkes onaramaz. Son olarak Marvel Mühendislik’e ulaştık. Hemen olay yerine gelip, 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde 2 vinç yardımıyla hattı kaldırdılar.”

“Anahtar teslim elektrik hizmeti”

Marvel Mühendislik’in sunduğu hizmetleri sıralayan Aydın Avcı; bina tesisatları proje çizimi, orta gerilim enerji nakil hatları proje çizimi, 400kw trafo gücü olan firmalarda yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmetlerini Marvel Mühendislik olarak verdiklerini söyledi. TEDAŞ’ın hattından yüksek gerilimi ister yer altı ister direk üzerinden fabrikalara taşıdıklarını belirten Avcı, fabrikaların trafolarını koyduklarını, proje çiziminden, TEDAŞ’la ilgili kabullere kadar her şeyle ilgilendiklerini söyledi. Fabrikaların otomasyonla ilgili iç tesisatlarını, aydınlatma sistemlerini ve makinelere giden ana hatlarını da yaptıklarını ifade eden Avcı, firmalara ‘anahtar teslim elektrik hizmeti’ verdiklerini söyledi.

Facebook

Twitter