E-Posta : emrah@marvelmuhendislik.com
Telefon : 0(228) 212 19 75
Çalışma Saatleri 08:30 - 18:00

BUSBAR ENERJİ DAĞITIM SİSTEMLERİ

BUSBAR ENERJİ DAĞITIM SİSTEMLERİ

BUSBAR ENERJİ DAĞITIM SİSTEMLERİ

Busbar Kanal Sisteminin Tarihçesi

Busbar kanal sistemi; 1930’lu yıllarda, temel olarak yüksek katlı binaların ve fabrikalarda değişen üretim teknolojilerinin bir ihtiyacı olarak, Amerika’da ortaya çıkmıştır.

1950’li yıllarda Japonya ve Avrupa’da kullanılmaya başlamıştır. Türkiye’de ise busbar kanal sistemi imalatı ve kullanımı; 1970’li yıllarda EAE Elektrik A.Ş. ile başlamıştır.

EAE E-LİNE BUSBAR

‘’EAE E-Line Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri’’; modüler yapısıyla, modern işletme ve binalarda, hem kuruluş hem de işletme sırasında gereksinim duyulan her türlü güç ihtiyacına cevap vermekte olup; yerleşim değişiklerine, makina ilavelerine, çeşitli noktalardaki enerji teminine, tesisin çalışan kısımlarını aksatmadan imkan sağlamaktadır.

Sac veya alüminyum gövde içerisinde, izole edilmiş baralar vasıtası ile dağıtılan enerjiyi; özel çıkış üniteleri ile istenilen noktalardan, güvenli bir şekilde, enerjiyi kesmeden almak mümkün olmaktadır.

Uluslararası test belgeli E-Line Busbarlar, istenildiği anda genişleyebilme, değiştirilebilme, taşınabilme ve tekrar kullanılabilme özelliklerine sahiptir. Busbar güzergahı boyunca istenilen noktalardan çıkış kutuları ile enerji almak; son derece kolay, ekonomik ve emniyetlidir.

‘’Uzun ömür’’

EAE E-Line Busbar sistemleri, özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliklere sahiptir.
Sistemin her parçası modüler yapıda olup kolayca sökülüp takılabilir. Gerektiğinde sistemin tamamı başka bir yere kolaylıkla taşınabilir.

‘’Modern görünüm’’

E-Line Busbar Sistemleri, işletmelere fonksiyonel kullanımın yanı sıra modern bir görünüm kazandırır.

‘’Esneklik ve Ekonomi’’

E-Line Busbar Sistemleri, modüler yapıları ve üstün özellikleri ile işletmelerde makina ve benzeri donanımların yer değişikliklerine; kolay, ekonomik, hızlı ve modern çözümler sağlar. Tüm değişiklikler ve ilaveler, işletmeyi durdurmadan, kolayca yapılır.

EAE Busbar Sistemleri arasında;

E-Line KX
E-Line KB
E-Line KO
E-Line MK
E-Line KAP
E-Line KAM
E-Line DL
E-Line TB
gibi ürün grupları yer almaktadır.